Jdi na obsah Jdi na menu
 

Putování Horním Pojizeřím

Celé to začalo tím, že hudební skupina Visage oznámila speciální vystoupení s pražským Symfonickým orchestrem na MS v letech na lyžích v Harrachově 15.3.2014. Okamžitě mě napadlo spojit několik akcí v jednu. Sice jsem chvíli zvažoval ubytování poblíž Harrachova, ale vytíženost penzionů v době konání MS mě přesvědčila, že budu trávit noc na cestách. Našel jsem si první ranní vlak a začal s plánováním, co bych mohl projít. Než někde zbytečně čekat, tak se radši projdu. Nakonec zvítězila trasa Harrachov – Turnov.

V den konání celé akce nebylo zrovna příznivé počasí – teplota kolem nuly, silný vítr a smíšené přeháňky. Start závodu byl několikrát odložen až byl závod zrušen úplně. Po několika hodinách čekání, jsem doufal, že se uskuteční alespoň závěrečný koncert. Ten zrušen nebyl, tak jsem se mohl přesunout k pódiu. Během koncertu, jsem měl pocit, že na pódiu je víc lidí než pod ním. Na koncert moc diváků nezůstalo a těm několika vytrvalcům Steve Strange opakovaně děkoval, že zůstali i v tak ošklivém počasí.

Po skončení koncertu krátce po 20. hodině jsem se vydal po silnici směr Kořenov. Tam jsem se napojil na turistickou cestu na Hvězdu. Odtud jsem pokračoval přes Příchovice a Velké Hamry na nejhezčí část cesty – Černostudniční hřbet. Bohužel na úseku, na který jsem se nejvíc těšil, se už tak špatné počasí změnilo v ještě horší. Začalo vydatně sněžit, což v kombinaci se silným větrem komplikovalo orientaci v terénu. Postupem času a možná i se snižující se nadmořskou výškou se sněžení postupně měnilo v déšť. Nepromokavé obleční několikahodinový pohyb v dešti nezvládlo, a tak jsem ve Frýdštejně, úplně promoklý přehodnotil další plán cesty. Turnov byl ještě daleko a první ranní vlak projížděl i Malou Skálou, která byla o něco blíž. Tak jsem zamířil přímo na vlak. Na nádraží jsem měl i trochu čas proschnout nebo spíš okapat, abych do vlaku nevlezl jako vodník. Dalších několik hodin už jsem trávil hezky v teple ve vlacích, takže jsem tento výlet pžežil bez nachlazení. Po stažení dat z GPS jsem zjistil, že trasa Harrachov – Malá Skála měřila 43,2 km a šel jsem ji 9 hodin 47 minut.

K sepsání těchto řádků mě v těchto dnech inspirovali samotní Visage, kteří připravují nové album. Objeví se na něm všechny skladby z Harrachova v orchestrálních verzích, které mi připomněli tento skvělý koncert a další bláznivou cestu.

Několik fotek z MS

Trailer k novému albu Visage

Trailer Synthosymphonica