Jdi na obsah Jdi na menu

Československý seriál 24 hodin MTB

Jihlavská 24 MTB

To byl jediný závod, o kterém jsem věděl, že ho pojedu. Byl to první městský okruh u nás, a tak jsem si ho chtěl zkusit. Okruh závodu byl plný krátkých výjezdů a sjezdů, prudkých zatáček se spoustou zajímavých úseků. Celkově mi závod moc nevyhovoval, právě kvůli neustálým změnám. I přes to jsem na tomhle okruhu najezdil nejvíc a dostal se až na 5. místo

Valašská 24

Po úspěchu v Jihlavě jsem začal zvažovat i účast na Slovensku a abych objel kompletní seriál, musel jsem i do Bystřičky. Ne že by se mi tam nelíbilo, ale už to tam znám a skoro nic nového to nepřineslo. Jenže Bystřička zase překvapila. Déšť během závodu úplně změnil trať. Až na několik úseků byla sjízdná, ale množství bláta na kole, znemožňovalo jeho provoz a tak jsem po posledním mytí během půlnoci závod ukončil.

Cyklopozitívnych 24 hodín

Na závod v Rajecké Lesné jsem se těšil. Tušil jsem, že mi okruh bude sedět. A to se i potvrdilo. Bohužel 3 dny před závodem jsem kvůli problémům s krkem nemohl pořádně jíst a během závodu to byl taky problém. Nebyl ale jediný. Už v prvním kole jsem prorazil kolo a zdržel se jak na trati tak potom v depu. Další defekt, tentokrát i s boulí na ráfku, jsem měl kolem 2. hodiny v noci. 2 km chůze do depa a následná hodinová oprava mě připravila o lepší výsledek. Když jsem věděl, že to už lepší nebude, skončil jsem závod kolem 9. ráno. Možná, že to nakonec bylo dobře. Objet 24 hodinovku na pár tyčinek a gelů dalo tělu pořádně zabrat a dostával jsem se z toho další 2 týdny.

Stručně shrnuto - Cyklopozitívnych 24 hodín bych si určitě rád zopakoval v plné síle, je to parádní okruh, možná trochu jednoduchý, ale o to víc se mi líbí. Valašská 24 je už klasika, ale abych si ji pořádně užil, musí vyjít počasí. Ale to platí o každém závodě.  Jihlavská 24 MTB je atraktivní pro závodníka i pro diváka, ale nemůžu se na něm dostat do správného tempa. Samozřejmě co platí pro mě, nemusí platit pro ostatní, takže určitě doporučuju.